KIDEM TAZMİNATI İÇİN DİSK VE SENDİKALARI ZİYARET ETTİK

/ 24 Haziran 2020 / 472 / yorumsuz
KIDEM TAZMİNATI İÇİN DİSK VE SENDİKALARI ZİYARET ETTİK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, sendikal örgütlenmenin sorunlarını değerlendirmek ve kıdem tazminatı fonunun yeniden gündeme getirilmesi üzerine  İstanbul’da DİSK Genel Merkezini, Ankara’da Tez-Koop-İş Sendikası’nı ve TES-İŞ sendikasını ziyaret etti.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreter Mücahit Dede ve Genel Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun ile birlikte TÜRK-İş’e bağlı Tez Koop-İş Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Genel Sekreteri Hakan Bozkurt ve Genel Başkan Danışmanı Mehmet Babadağ ile bir araya geldiler.

DİSK Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmeye Genel Başkanımız Balık’a Genel Örgütlenme Sekreterimiz Hasan Kütük, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Mehmet Yeşildağ ve Birleşik Kamu-İş İstanbul Temsilcisi Hasan Boran eşlik ederken; DİSK’i temsilen DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Doğan ve Seyit Aslan hazır bulundu.

Ayrıca Genel Başkanımız ve MYK üyelerimiz  TÜRK-İş’e bağlı Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Genel Başkanı Ersin Akma’nı makamında ziyaret ettiler.

Gönüşmelerde, kıdem tazminatına yapılacak bir müdahale ve emekçilerin haklarını geriye götürecek her türlü girişim karşısında tüm sendikaların ve demokratik kitle örgütlerinin ortak mücadele etmesi vurgulandı.