ŞIRNAK İLİNDE KÜLTÜR MERKEZİ VE KÜTÜPHANEYE HAİNCE SALDIRIYI KINIYORUZ.

sirnak

Degerli Kültür ve Turizm çalışanları Bizler Kültür Sanat-iş Sendikası Olarak, Sizlerin Sosyal ve Hukuksal anlamda sorunlarınızı,görüşlerinizi veya kurumsal davalarınızı sendikamız sitesine yazarsanız siz çalışan emekçi arkadaşlarımıza yardımcı olmak için hukuk büromuza ulaşan sorularınızı çözmek için çalışırız.

 

PKK’nın Şırnak’ta Kültür Merkezi’ne düzenlediği saldırıda dördü öğrenci altı kişinin yaralandığı bildirildi.

Kentten gelen haberlerde, yüzleri kapalı PKK’lıların TSİ 09.00 civarında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile İl Halk Kütüphanesi’nin de bulunduğu Yeni Mahalle’deki binaya el yapımı patlayıcılar ve molotof kokteylleri ile saldırı düzenlendikleri belirtiliyor.

Saldırı sırasında binanın etüt ve kütüphane bölümünde 17 öğrencinin bulunduğu ve bu kişilerin olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından güçlükle tahliye edildikleri bildirildi.

Ambulanslarla Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar ise tedavi altına alındı.

BBC Türkçe‘nin bilgi almak istediği Şırnak İl Kültür Müdürü Teymur Erol, basına demeç verme yetkisinin olmadığını söyledi.

Bina kullanılmayacak hale gelirken; olay sonrası güvenlik güçleri ile saldırganlar arasında çatışma çıktığı, çevre okullardaki öğrencilerin güvenlik nedeniyle evlerine gönderildiği öğrenildi.

Şırnak’ta iki gün önce de merkezdeki Dicle Mahallesi’nde bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, üç günde iki kez PKK’nın gençlik örgütlenmesi Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) mensuplarının molotofkokteyli saldırısına uğramıştı.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
26 Aralık 2015 admin
Yorum yapın

*