30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

/ 26 Ağustos 2020 / 583 / yorumsuz
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Merhaba dostlar.
Bu gün 26 Ağustos. Sabaha karşı 05.35 te topçu ateşiyle başlayan, 30 Ağustos ‘ta zaferle sonuçlanıp, 9 Eylül’de süvari birliğinin güzel İzmir’imize girerek işgali sonlandırmasıyla taçlanan büyük taarruzun başlamasının yıl dönümü.
Kutlu olsun.
Ne yazıkki milli bayram ve zafer günlerine karşı, ülke yönetimindeki işbirlikçi gerici zihniyetin yöneticilerinin kişisel mazeret bahaneleriyle katılmama şeklinde gösterdikleri karşı duruş son zamanlarda kutlamaların açıktan yasaklanmalarına dönüşmüstür.
Covit 19 pandemisi bahane edilerek 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yasaklanması bunlara en son örnektir.
Ayasofya’ nın ibadete açılmasında, Malazgirt Zaferi kutlamalarında dikkate alınmayan pandemi ile mücadele tedbirleri bahane edilerek Zafer Bayramı kutlamaları ve milletin Atasına ve şehitlerine saygı ve minnet duygularını ifade etmesi engellenmeye kalkışılmıştır.
Bu çifte standartın arkasında yatan amacı, niyeti çok iyi bilmekteyiz.
Şu asla unutulmamalıdır. 30 Ağustos 1071 de fetih edilen Anadolu’yu yeniden ve ebediyyen Türk yurdu yapan, 1453 te fetih edilen İstanbul’u yeniden Türk Şehri yapan en son ve en şanlı zaferdir.
Bu yasak kabul edilemez, edilmeyecek.
Bizler 30 Ağustos günü Atatürk anıtlarında, Ankara’ da ise saat 15.00 te tek ve ebedi başkomutamız Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün huzurunda olacağız.
Yüreğinde Cumhuriyet sevdası ve ATATÜRK sevgisi olan tüm halkımızı bu coşkuya katılmaya çağırıyorum.

Ömer Sayan
Kültür Sanat İş Sendikası
Genel Sekreteri