Ülkemize Yapılan Darbe Girişimini Şiddetle Kınıyoruz.

Ülkemize Yapılan Darbe Girişimini Şiddetle Kınıyoruz.

Ülkemiz dün gece saat 10.00 bir darbe girişimine sahne olmuş, demokrasi askıya alınmaya çalışılmış, 250 vatandaşımız hayatını kaybetmiş.1400 den fazla kişi yaralı. ulusumuzun iradesini temsil eden TBMM bombalanmıştır.

Kültür Sanat-İş olarak bizler Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlıktan, tam demokrasiden ve özgürlükten yana Kültür Sanat-İş emekçileri olarak Demokrasiye yapılmak istenen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Hangi gerekçe ile kökü nerede ve amacı ne olursa olsun anti demokratik ve cuntacı anlayışların karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Türkiye Cumhuriyeti, milli egemenlik temelinde kurulmuştur. Milletin iradesi yok sayılarak milli egemenliğe ve demokrasiye hukuk dışı müdahalede bulunulması kabul edilemez. Geçmişte ülkemizde gerçekleştirilen darbeler ulusumuza büyük acılar yaşatmış, demokrasi ve hukuk devleti anlayışı büyük yaralar almıştır.

Bu nedenle, tarihimizin en ırkçı, gerici, bölücü neo Osmanlıcı hükümetiyle, iş kolumuzdaki Kültür Sanat iş emekçilerinin hakkını, hukukunu ve ekmeğini korurken neredeyse her gün karşı karşıya gelmemiz dahi bir darbe girişimini hoş karşılamamızı sağlayamaz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olmalıdır.

Kültür Sanat-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
16 Temmuz 2016 admin
Yorum yapın

*