Dünya Emekçi Kadınlar Gününde acı kaybımız.

 Hayatını Kaybeden Emekçilerimize Allah’tan Rahmet ailelerine Başsağlığı dileriz.Kazada yaralan Emekçi kardeşlerimize acil şifalar dileriz.

Kadınlar Günü’ne gidenlerin otobüsü devrildi: 7 ölü, 39 yaralı.

KADIN KURULTAYI’NA GİDİYORLARDI
Bursa’nın İnegöl İlçesi yakınlarında, Türk Metal-Sen üyesi işçileri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, daha önce yaşamını yitirenler arasında olduğu bildirilen Refika Barışsever’in yaralı olduğu anlaşıldı. Kazada Leyla Çiçek, Meyse Keskin, Özlem İnan, Fatma Hacıoğlu, Gülendam Sezer, Elvan Mutlu ve Leyla Yalçın yaşamını yitirirken, halen İnegöl Devlet Hastanesinde 34, İnegöl’deki bir özel hastanede 1, Bursa’daki hastanelerde 2 ve Bozüyük Devlet Hastanesinde de 2 yaralının tedavisi devam ediyor.
Türk Metal Sendikası Bursa 1’nolu Şubesi’ne üye kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde düzenlenecek olan Kadın İşçileri 22. Büyük Kurultayı’na katılmak üzere Ankara’ya gittikleri öğrenildi. Kadınların bu sabah neşe içinde otobüslere binmeden önce çektikleri fotoğrafları da sosyal medya hesaplarına yükledikleri görüldü.
Kazada yaralananlar arasında bulunan Türk Metal- Sen Kadın Kolları Başkanı Selda Tekman’ın da yaralı olduğu öğrenildi. Tekman’ın dün doğum gününü kutladığı da bildirildi.
Kaza nedeniyle diğer üç otobüsün de Ankara’ya gitmeyerek Bursa’ya döndükleri ve Kurultayın da kaza nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
8 Mart 2017 admin
Yorum yapın

*