28 Mart-02 Nisan 52.Kütüphane Haftasını Kutluyoruz

52.KÜTÜPHANE HAFTASI

Kitaplar, toplumların düşünsel güneşidir. İnsanın zekasını ve bilgisini geliştirir, deneylerini artırır, hatalarını düzeltir. Bilinçli insan, bilimsel araştırmaya, incelemeye, üretmeye, yönetmeye, olayları sağlıklı sonuca bağlamaya yöneltir. Bilinçli insanların oluşturduğu toplumlarda, demokrasi, hukuk, ahlak ve sosyal adalet ilkeleri gerçek kurallarıyla işler
Bu nedenle kitap, uygarlığın simgesi, demokrasinin somut kanıtı, karanlığın amansız düşmanıdır. Kitaplar bu amaçla değerlendirildiğinde, kitaplığın kütüphanenin önemi artar. Aksi halde kitaplıklar, kütüphaneler kitap mezarlığına ve düşüncenin tutsak evine dönüşür.
52. Kütüphane haftası kutlanan ülkemiz genelinde yapısal bir çok sorunları olan, İlçe Halk Kütüphanelerinin tamamına yakınının, İl Halk Kütüphanelerinin önemli bir bölümünün Avrupa standartlarından uzak ortamlarında zor şartlarda özlük ve ekonomik bazı haklardan mahrum bir şekilde hizmet vermekte olan Kütüphane çalışanlarını kitap ve bilgi emekçilerini saygıyla selamlıyoruz.

Hamza CANDANOĞLU
Genel Başkan

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş
28 Mart 2016 admin
Yorum yapın

*